Milli İstihbarat Teşkilatı ve MOSSAD arasında gerçekleşen son operasyon, yabancı istihbarat servislerini korkuttu.

MOSSAD, Türkiye’de İran’la ticari ilişkilere sahip olan bir şirket ve 23 kişiye yönelik bir operasyon planlamıştı. Ancak, böylesine hassas bir operasyon için içeriden bir ajan şebekesinin varlığı şarttı.

İşte bu noktada FETÖ firarisi Serkan Özdemir aracılığıyla Selçuk Küçükkaya devreye girdi. Küçükkaya, MOSSAD ile beş kez yurt dışında buluştu ve son görüşmede casusluk teklifi aldı.

MOSSAD, Küçükkaya’ya gizli haberleşme yöntemlerini öğretti ve bu sayede Küçükkaya, hedefteki kişileri takip ederek MOSSAD’a bilgi sağlamaya başladı. Bu süreçte Milli İstihbarat Teşkilatı da (MİT), Küçükkaya’nın izini sıkı bir şekilde takip ediyordu. Yaklaşık bir buçuk yıl süren bu takip çalışmaları sonucunda operasyon genişletildi ve 14 kişilik şebeke tutuklanarak çökertildi.

Tabi, Türk medyasınında bu olay yeterince gündem olmadı. Buna rağmen, Türkiye bu olayda yine büyük bir başarıya imza attı ve destanını yazdı.

Eğer bu olayın ne anlama geldiğini merak ediyorsanız, hemen internete girip araştırmaya başlayabilirsiniz.

İsrail’in istihbarat servisleri tarafından gerçekleştirilen operasyonlarla çökertilen şebekeler konusunda daha fazla bilgi edinebilirsiniz. İsrail’in istihbarat servisine (MOSSAD) operasyon yapabilen ve şebekelerini çökertebilen Dünyada kaç tane İstihbarat Örgütü var?

Bir cevap yazın
Şunlar da hoşunuza gidebilir

Türk birliği ve ekonomik bağımsızlık

Günümüz dünyasında, uluslararası ilişkilerde ve ekonomik sistemde birçok devleti sınırlayan unsurlar bulunmaktadır. Bu unsurların başında, dünya ekonomisini etkisi altına alan dolar ve euro gibi para birimleri gelmektedir.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan zamanında yapılan icraların bazıları

Doğa ve Kültür Ayasofya tekrar cami yapıldı. Atatürk’ün müze yaparak kilise olmaktan…

Berlin Brandenburg havaalanındaki yolsuzluk ‘ihbarcı zehirlendi’

Alman savcılar, Berlin’in sorunlu yeni havaalanında çalışan bir mühendisin zehirlendiğine dair haberler…

İklim değişikliği yalanı 1.bölüm

Merhaba arkadaşlar İklim değişikliği dünyanın bir gerçeği. Tarih boyunca iklim hep değişti,…