Sonunda seçimler sona erdi ve Türk halkı desteğiyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Türkiye Cumhuriyeti’nin temel unsurları üzerinde ezici bir üstünlükle yoluna devam etmesine karar verdi.

Seçim sürecinde yaşananları hepimiz hatırlıyoruz. Erdoğan’a karşı kurulan kirli ittifak ve arkasındakiler büyük bir hezimete uğradılar.

Seçimlerin ardından atanan bakanlarımızın hepsi, kamuoyunun da malumu olduğu üzere önemli görevlerde bulunmuş kişilerdir. Yeni bakanlarımızın milletimize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum.

Yeni bakanlar ile dünyaya ilan edilen bu süreç, Türkiye’nin ve Türk devletlerinin uzun süredir kıskaç altında olduğu bir dönemden, tam bağımsızlığa evrilecek bir dönem olacak. Tabi ki bu dönem, Türkiye’yi ve Türk devletlerini zorlu bir yola da sokacak. Özellikle son yıllarda yaşadıklarımızdan daha da zorlu.

Ama artık süreç başladı ve geri dönüş yok. Prangalardan kurtulma zamanı.

Dünyayı hakimiyeti altına almış olan dolar ve euro kıskacını kırmadan, hiçbir devlet kendi bağımsızlığını ilan edemez. Çünkü parayı elinde tutan banka ve bankaların yönetimi bir takım oligarkların elinde bulunuyor. Daha doğrusu, dünyadaki para sisteminin tamamı küreselci dediğimiz bu insanların kontrolü altında.

Küreselcilerin kurduğu sistemde enerji piyasasında alım ve satım bu para birimleri ile yapılıyor. Böyle olunca da her devletin enerjiye ulaşabilmesi için rezervlerinde dolar ve euro bulundurmaları gerekiyor. Fakat ne zaman bir ülke bu sisteme karşı durursa o ülkedeki ani döviz hareketleri ile ekonomik krizler, arkasından gelen yüksek enflasyon, satın aldıkları basın ile halk ayaklanmaları, sokak hareketleri ve yönetim değişikliği son buluyor.

Türk Devlet aklı, küreselci güçlerin, diğer devletleri etkileme gücünün farkında. Ayrıca, enerji konusunda büyük bir değişim yaşandığının da farkında. İki yüzyıl önce doğalgaz ve petrol gibi kaynaklar hakkında konuşulmuyordu. Ancak bugün enerjiyi kontrol eden, dünyayı kontrol eder hale geldiğinin de farkında. Buna bir de güçlü bir ordu ve birlik eklediğinizde, hiç kimse karşısında duramayacağı bilincinde.

Fark ettiğiniz gibi, her şey kademe kademe yapıldı. Öncelikle, Türkiye’nin içine yerleşmiş olan yapıları temizleyip hakimiyetin geri kazanılmasıyla başlandı. Ardından, savunma sanayinin güçlendirilmesi ve bağımsızlaştırılmasıyla olası bir tehdide karşı önlem alındı. hemen ardından “Türk Keneşi” ismiyle başlayan yapının güçlendirilmesi.

Tam bağımsız Türkiye” ve “Türkün Türkten başka Dostu Yoktur” doktrinleri doğrultusunda kurulmasında liderlik ettiğimiz Türk Birliği , Türkiye’nin ve Türk devletlerinin bağımsızlık için ihtiyaç duyduğu enerjiye fazlasıyla sahiptir.

Şimdi de Türk Devletler Teşkilatı (TDT) Türk yatırım fonunu kurdu. Bu yeni sistem, Türk’ün IMF’si olarak adlandırılmaktadır ve ilk etapta 6 Türk devletini kapsayan bir mali yapıyı temsil etmektedir. Türk yatırım fonu, mali açıdan kaynakların toplandığı bir merkez olarak faaliyet gösterecektir. Türk devletleri nihayi hedef olarak ortak para birimi ile dolar ve euronun hakimiyetini kırmayı hedeflemektedir.

Türk devletleri ortak kültür mirasında karşılıklı entegrasyon için dillerin yakınlığı ve ortak alfabe için komisyonlar kuruldu. Bu doğrultuda Kazakistan’da Ortak Alfabe Komisyonu toplantıları başladı. “Ortak alfabe” terimiyle, öncelikle Türk devletlerine yıllardır dayatılan Kiril alfabesinin terk edilerek Türk halklarının gerçek temelli ortak bir alfabeye geçişinin mümkün olacak.

Ortak bir Türk alfabesi oluşturulmaması durumunda, Türk devletleri arasındaki işbirliğini güçlendirmeye yönelik bir adım atılmış olacaktır. İlk olarak, entegrasyon için ortak bir Latin alfabesi oluşturulacak ve bu alfabeye dayalı olarak ilerleme sağlanacak. Ardından, okullarda tüm Türk devletlerince kullanılacak uygun bir müfredat Türk mirasına uygun olarak düzenlenecek. Böylece, Göktürkçe Alfabemiz de dahil olmak üzere dünyanın en eski ve kusursuz alfabesi olan Türk alfabesiyle uyumlu bir sistem oluşturulmuş olacak. Çin’de Japonya’da veya Yunanistan’da olduğu gibi Latin alfabesi önünde Göktürk alfabesi de öğretilerek yeni yetişen nesiller 2 alfabe öğrenmiş olacak

TDT Ortak eğitim Müfredatı için de çalışmalara başladı. Bu gelişme, özellikle Türkiye için Türk Eğitim Müfredatının temelden değişeceği anlamına gelir. Yeni bir Türk müfredatı oluşturulacak ve Fulbright Programı tamamen ortadan kalkacak.

Evet Turan yükleniyor.

Dün, yeni bakanların atanmasıyla birlikte Türk devletlerinin başkanlarının Türkiye’ye Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın törenine katılması, büyük bir gövde gösterisiyle dünyaya sunuldu.

Bugüne kadar benzer bir tören gerçekleşmemişti ve böyle bir katılım da görülmemişti. Artık herkes gözlerini Türkiye’ye ve Türk dünyasına çevirmiş durumda.

Kalın sağlıcakla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir

ÇİP krizi Türkiye’yi nasıl etkileyecek? TOGG bu krizden nasıl çıkacak?

1 Aralık 2019 tarihinde Çin’in Hubei bölgesinin başkenti konumunda olan Wuhan kentinde bir…

Milli İstihbarat Teşkilatı’ndan (MİT) MOSSAD’a son darbe!

Milli İstihbarat Teşkilatı ve MOSSAD arasında gerçekleşen son operasyon, yabancı istihbarat servislerini korkuttu.

İmamoğlu Kılıçdaroğlu’na Hainlik yapıyor!!

Kılıçdaroğlu’nun FETÖ ve PKK’yı kurtarmak için düzenlettiği KHK toplantılarına, İmamoğlu Diyarbakır çıkarmasıyla yanıt verdi. İmamoğlu şehir şehir gezerek ‘Halk benim arkamda’ imâsında bulunurken, Kılıçdaroğlu yönetimi İmamoğlu’nu frenlemeye çalışıyor.

Corona virüs arkasındaki komplo

Korona virüsü, grip gibi havadan solunum yoluyla bulaşan veya virüslü birinin dokunduğu…