Akşam gelen bir haberle resmen yıkıldık. Savaşın bile bir ahlakı vardır; hatta bir terör örgütü bile bu ahlaktan nasibini almıştır. Ama İsrail bundan nasibini almadı. Bunu en başından beri bize gösteriyordu. Her yaptığı şeyde sessiz kaldık, bütün dünya onun yaptığı haksızlığı izledi. İş bu noktaya kadar geldi, bu akşam Gazze Hastanesi’ni bombaladılar ve günlerdir Gazze’yi vurdukları için hastanede çok fazla yaralı vardı. Orada yetersiz koşullarda tedavi edilmeye çalışılıyordu. Hatta artık öyle bir hale gelmişti ki, bu insanlara aspirin bile bulunamıyordu. Ameliyatlar morfin eksikliğinden uyuşturucu olmadan ve anestezi olmadan yapılıyordu, ama en azından sığınabilecekleri bir yerleri vardı.

İsrail birkaç kez uyardı: “Gazze’yi hastaneyi boşaltın.” Ama bu böyle bir olay değil, savaşın normal bir zamanında bile neredeyse imkansız. Hastaneyi boşalt demek ne demek? Bunu biri bana açıklasın. Böyle bir barbarlık olabilir mi? Böyle bir zalimlik olabilir mi? Morfin bulunamayan bir ortamda, ilaç bulunmayan bir ortamda!!

İslam dünyası nerede? Müslüman olduğunu söyleyenler nerede? Türkiye’de bile insanlar öyle bir yozlaşmış durumdalar ki, sabah işyerlerinde sadece “eyvah, borsa yine düşecek” diye konuşuyorlar. Gerçekten bu durumu hak ediyor muyuz? Biz Türk milleti bu kadar duyarsız ne zaman olduk, nasıl bu kadar yozlaştık, bencil olduk? Masum kadınların ve çocukların suçu ne? Hala bu acı gerçeği görerek akıllanamayacak mıyız? Hala mı kendimizden başka kimseyi düşünmeyeceğiz?

Batının ne yaptığı beni ilgilendirmiyor. Batı, zaten İsrail’in yanında. İsrail’in katliamlarından memnunlar, çünkü onlara göre biz insan değiliz. Müslümanlar öldürüldüğünde umurlarında bile değil. Müslümanlar ölür ve gider, canları ucuzdur.

İsrailin savaş kanununda müslümanlar için “İnsansı hayvan” denirken biz hala bu olan bitenden ders almayacak mıyız?

Gazze’den gelen haberleri duyuyoruz; Filistinlilerin ölü sayıları sadece bir istatistik gibi görünüyor. Günlerdir 800, 1000, 1500, 2000 oldu derken bir hastaneyi bombaladılar. İçeride yaralılar, çocuklar, bebekler, kadınlar vardı. Şu anda sadece bir hastanede binlerce şehidimiz var. Peki, şimdi ne olacak? Yine uluslararası toplumu yardım etmeye çağıracağız, müdahale etmeye çağıracağız ve olay kapanacak mı?

Bundan sıkıldım. Yeter artık, gerçekten yeter. Binlerce insan öldü. Avustralya’da bile develer vurulduğunda dünya ayağa kalktı, burada ölenler insan yaa.. Artık sesinizi çıkarın.

Konuşurken sık sık dile getirdiğimiz, “İslam dünyası nerede?” sözlerini bir kenara bırakalım. Ben kendi ülkemi biliyorum. Peki, şu anda ne yapıyoruz? Eğer sadece kınamaları yayınlamak dışında somut adımlar atamayacaksak, lütfen bu tür kınamaları da yayınlanmasın artık. Ne işe yarıyor ki?

İsrail, Gazze’deki hastaneyi vurduysa, bugüne kadar yaptıklarını sadece kınandığı için vuruldu. Artık İsrail’in kınanmasını istemiyorum, çünkü kınanmış bir İsrail, geri adım atmıyor. Bugün bir kez daha gördük ki, binlerce masum Gazze’li, tamamen hukuksuz bir şekilde bir binada ve hastanede vurularak şehit oldu. Bunlar arasında çocuklar, kadınlar, bebekler vardı. Sakın kimse demesin ki, “Arap Dünyası nerede?” Tekrar ediyorum,

Asya’daki Müslümanlar da bu vebale ortak, biz de bu vebale ortağız, Afrika’daki Müslümanlar bile bu vebale ortak.

İsrail bizim şerefimiz ayaklar altına alındı. Şimdi devletimden sadece bir şey istiyorum, somut adımlar atılsın. Kınamalar, uluslararası yardım çağrıları işe yaramıyor. Türkiye çıkıp İsrail’in Türkiye’deki bütün diplomatik misyonlarını kapatıyoruz ve bütün dünyadaki Müslüman ülkelere de aynısını yapmalarını tavsiye ediyorum desin, İsrail mallarının bu ülkeye girişini yasaklıyoruz ve İsrail’in bütün markalarını boykot ediyoruz desin. Diplomatik ilişkilerde İsrail’i köşeye sıkıştırmak için elimizden geleni yapalım. Hiç değilse bütün dünyada buna öncülük edelim.

İsrail, bu hastane olayının bedelini ödetmek için bu tür somut adım LÜTFEN.

İsrail’e savaş açamayacağımızı biliyorum. Yalnızız. İslam devletlerinin başındakilerinin de satılmış itler sürüsü olduğunu biliyorum. Amerika’nın ve Batı’nın İsrail’in arkasında olduğu bir dönemde İsrail’e savaşı göze alamayacağımızı biliyorum.

Kimseden canını istemiyorum en azından diplomatik anlamda bütün elimizdeki enstrümanları kullanalım. İsrail’le bütün ilişkileri keselim, İsrail’i İslam dünyasında muhatap olmaz hale getirelim, çünkü bu olmadan bir şeyler değişmeyecektir.

Bugüne kadar İsrail’e hiçbir tepki göstermedik, sadece ve sadece acizce uluslararası toplumdan yardım bekledik ve kınadık.

İşte sonuç, binlerce insanımız şehit oldu.

Bize yazıklar olsun.

Yorum
  1. Herkese merhaba
    Size duygularımdan bahsetmek istiyorum. Bu dünya sandığımız kadar basit ve göründüğü kadar da doğal değil. Allah öyle bir nizam ve senaryo hazırlamış ki, bize sadece verilen rolleri oynamak kalıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Deniz Kuvvetleri Neden Aksungur İhayı Tercih Etti?

Akıncı Taarruzi İnsansız Hava Aracı’nın (TİHA) adından da anlaşılacağı üzere ciddi bir faydalı yük kapasitesine sahip.

CHP’nin Twitter’daki TROLL hesaplarını açıklıyorum.!!

CHP’nin Twitter’daki troll ordusu, partinin sosyal medya platformlarındaki etkinliğini arttırıp, yanlış bilgilerle…

2020 Yılı Boyunca Dünya Ne Konuştu

2020 yılı boyunca Dünya Ne Konuştu; herkesin tahmin edebileceği gibi en çok koronavirüs araması yaparak geçirdi.

Litvanyalılar, Ukrayna’ya TB-2 Bayraktar İha almak için 5,4 milyon dolar Halktan bağış topladı.

Litvanyalılar, Ukrayna ordusunun Rus güçlerini hedef almak için Türkiye’nin Bayraktar insansız hava…