İnsanoğlu var oluşundan beri hep savaşlarla uğraşmıştır. Bazen bu kadar ufak bir dünyada kimin neyi paylaşamadığını anlamakta zorlanıyorum.  Buradaki mücadele neye hizmet eder onu da çözemiyorum. Ortalama insan ömrünün 70-80 sene olduğu dünyada neden insanlar 100 yıllık  200 yıllık planlar ve stratejiler geliştirir?  Paylaşılamayan ney? Silahlanma, zenginlik hırsı, üstün olma arzusu veya din eksenli mücadele niye?

Çok düşünmeye gerek yok belkide. Olanların hepsi insanların  DNA kodlarına yazıldığı için zincirleme bir reaksiyon gibi bütün uluslara sirayet etmiş ilahi bir düzenden başka bir şey değil.  Bize de sadece  ”Allah’ın bu dünya için hazırladığı SENARYO buymuş ”  demekten başka bir şey de kalmıyor  aslında.

Korona virüsü ve tek dünya devleti

Şimdi karşı karşıya olduğumuz küresel bir sorun haline gelen  korona virüsü, sadece ölümlerle insanları değil, üretim yapamayan şirketler ve para akışını durduran finans şirketleriyle ekonomiyi de tehtid etmektedir.

Peki ya sonra ne olacak. Yeni dünya düzeni mi kuruluyor, yeni sistem mi geliyor? Bütün bildiklerimizi unutup bambaşka bir dünya hayatına mı geçiyoruz?

Korona virüs ile amaçlanan ney?

Dinleri kaldırılmak mı istiyorlar?

Korona virüsünün  dünyayı etkilemesi sonucu insanlar evlerinden çıkamaz oldu. Müslümanların hac organizasyonları iptal olacak, cuma namazlarına kimse gidemeyecek, hristiyanlar pazar ayinlerine katılamayacak, budist tapınakları boş kalacak. Acaba insanlar dini görevlerini evden bilgisayar başında veya arttırılmış gerçeklikle sanal gözlüklerle mi yapmaya zorlanacaklar?

Dolaşımdaki parayı kaldırmak mı istiyorlar?

Korono virüsünün para ile yayıldığını öne sürülerek dolaşımdaki bütün canlı paralar kalkacak. Bunun yerini Bitcoin gibi dijital paralar alacak. Bu sistemle ödeme şekli değişip alışverişler dijital para ile yapılacak. İnsanlar kontrol altına alınarak reklam ve pazarlama sistemleri değişecek. Kimin nerede nasıl para harcadığı kayıt altına alınacak. Sosyal yardımlaşma ve özellikle müslümanlıktaki sadaka sistemi ortadan kalkacak. Bireysellik ve bencilik ön plana çıkarak sosyal dayanışma ortadan kaldırılacak. Ayrıca finans sektörü değişip sosyal medya şirketleri (Facebook gibi) kendi dijital paralarını çıkartarak bankacılık sektörünü bitirecekler.

Ulusal devletleri mi kaldırmak istiyorlar?

Virüsün etkisiyler ulusal devletler çaresiz kalacak. Hükümetler ve liderler bir bir devrilecek. Otorite boşluğunu Birleşmiş Milletler (BM), Dünya Sağlık örgütü (DSÖ),  Uluslararası Para Fonu (IMF) gibi belirli bir devlete bağlı olmayan kuruluşlar dolduracak. Böylelikle tek merkezli dünya sistemine geçiş yapılacak.

Yaşlı nüfusu öldürerek kültürü mü yok etmek istiyorlar?

Korona virüsünün etkili olduğu yaş 55 ve üstü. Geçmişi ve kültürünü hatırlayan  bu nesil hala aile bağları güçlü, tarihi bilince sahip ve ulusalcı bir yapıya sahip. Kendi aile bireylerini de bu şekilde yetiştiriyor. Virüs ile özellikle bu nesil yok edilerek,  milliyet, din ve kültür bağlarını unutturulup, yeni düzene yeni nesil yetiştirilmek isteniyor. Bu şekilde dünya daha kolay yönlendirilip kontrol altına alınacak.

İnsan İş Gücü Bitirilmek mi İsteniyor?

Salgın hastalık, virüs korkusu insanları evlerine hapsederek çalışma mantığı değiştirecek. insanlar home ofis denilen sistemle yaşadıkları alanın dışına çıkmadan çalışacaklar ve iş sektörleri daha çok hizmet, pazarlama, dijital yayınlar, yazılım gibi ev ortamında yapılacak işler olacak. İnsan işgücüne dayalı sektörler  otomasyona geçerek robotik üretimler yapılacak. Gıda üretimi katlı binalar içinde dronlarla yapılıp tüketiciye ulaştırılacak. Tekstil gibi insan ağırlıklı sektörler biterek robotların yapabildiği basit kıyafetler üretilecek. İnsanlar tek tipe yakın robotların ürettiği bu kıyafetleri giyecek. Zaten sokak alışkanlığı biteceği için moda ve kozmetik sektörleri gibi sektörler de gerileyip iflas edecek. Sosyal medya şirketleri büyüyerek tekel olacaklar. Üretim ve finans sektörünü ellerinde tutacaklar.

Eğitim Sistemini mi  Değiştirmek istiyorlar?

Virüs ile okullar tatil edildi. Bir daha açılır mı bilemiyorum. Şimdiden uzaktan eğitim, internetten eğitim denmeye başlandı. Farkında olmadan belkide küresel dünyaya ilk uyum sağlayan ülke biz olacağız. Arttırılmış gerçeklik gözlükleri ile okullar,  yerini şeklini dahi değiştirebileceğimiz yapay zeka ürünü öğretmenler evimize gelecek.

Kimlik Sistemini mi Yok Etmek İstiyorlar?

İnsanlar daha çok evlerinde oturup çalıştığı için kimlik kartı sistemine gerek duyulmayacak. Kameralar ile akıllı yüz tanıma sistemleri oluşturulacak. Gittiğimiz her yerde bizi takip edebilen bu sistemler  yaptığımız iyi bir şeyi artı olarak, kötü bir şeyi eksi olarak puanlayarak izin, zam, seyahat gibi  isteklerimizi bu puanlara göre yönetecekler.

Virüs aşısı İsrailden Çıkarsa!!

Emin olun ki bu virüsü önleyen aşı israil’den çıkacak veya çıktığı iddia edilecek. Peki bulunan aşı hakikaten masum bir aşı mı olacak yoksa aşı ile birlikte bizlere başka bir şey mi enjekte edecekler? Ben derim ki eğer bu aşı israilden çıkarsa, aşıyı olmadan önce biraz düşünün.

Son Söz

Bu konuya daha iyi hakim olmanız için Korona virüs arkasındaki büyük komplo yazımı okumanızı tavsiye ederim.

Bunlar biraz ütopya gelebilir tabiki ama farkettiğiniz gibi süreç bu yönde son sürat gelişiyor. Büyük güçler, büyük komplolar.

Ama unutmayın en büyük senaryo Allah’ın senaryosudur.

Paylaşım Şartı:

Paylaşmak istediğiniz bir yazı, görsel vs. varsa, alakalı yazıya gidin ve yukarıdaki adres çubuğunda görülen linki kopyalayıp paylaşmak istediğiniz yere yapıştırın. Yani YALNIZCA LİNK PAYLAŞIMINA MÜSAADE EDİYORUZ. Ayrıca yazının başında “facebook” veya “twitter”ın sosyal medya paylaşım butonları var. O butonlara tıklayarak da paylaşılabilir. Başka türlüsüne hiçbir surette rızamız yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir

ÇİP krizi Türkiye’yi nasıl etkileyecek? TOGG bu krizden nasıl çıkacak?

1 Aralık 2019 tarihinde Çin’in Hubei bölgesinin başkenti konumunda olan Wuhan kentinde bir…

Corona virüs arkasındaki komplo

Korona virüsü, grip gibi havadan solunum yoluyla bulaşan veya virüslü birinin dokunduğu…

İttifak kabul ederse aday olurum!

Ekrem İmamoğlu’nu mu aday yapalım Mansur Yavaş’ı mı yapalım? Şu mu olsun…

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da mı Küreselci?

Fahrettin Koca küreselcilere teslim mi oldu?