Kuklaya değil kuklacıya bakmak gerekir.

Geçenlerde Devletin tepesi Katar’a ziyaret gerçekleştirdi. Bu ziyarette, Erdoğan Katar ile birtakım anlaşmalara imza attı. Fakat her ne hikmetse bu anlaşmaların yapıldığı aynı saatlerde bir anda sosyal medyada, özellikle de Twitter’da bir karalama kampanyası aldı başını gitti.

Aselsan, Havelsan, Roketsan, Katar’a satıldı.

Aselsan, Havelsan, Roketsan satışı için sunum bile yapıldı” propagandası bir el tarafından senkronize bir şekilde sosyal medyaya servis edilmeye başlandı.

Yukarıdaki gerçekliği olmayan bu yalan haberi, Aslan Amca denen provokatör sizce nasıl olur da korkusuzca paylaşabilir? Yüzde 25’i Borsa İstanbul’da işlem gören ASELSAN hisselerine bu tivitle manipülatif bir saldırıyı nasıl yapar? Bu saldırı sonrası değeri düşen hisselerden dolayı yatırımcıların zarar etmesine sebep olarak suç işlemiş olacağını bile bile kime güvenerek yazar?

İçişleri Bakanlığı da bu tiviti atarak suç işleyen Aslan Amca denen şerefsizi yakalayıp gerekli işlemi yaparsa, CHP başta olmak üzere diğer muhalefet partileri hep bir ağızdan bunu özgürlüğün kısıtlanması gibi lanse ederek sosyal medyada kara propagandaya başlar mı sizce?

Bir tıp profesörü olduğunu iddia eden ve “Türkiye kapansın da kapansın, üretim dursun da dursun, milletimiz çıldırsın çıldırsın diye kendini paralayan Bengi Başer adlı bu hain ise, bundan birkaç gün önce de “dolar çıktı” diye vatandaşa ayaklanma çağrısı yapanlara alenen destek veren kişi değil miydi?

Aynı anda ekonomi dursun ülke kaosa sürüklensin diye ülkeyi kapatalım diyenlere destek vermek diğer taraftan da dolar çıktı diye insanları sokağa davet etmek nasıl bir ruh hali sizce?

Kendisi doktor olan bu kişi, radar ve silah üzerine de doktora yapmış olacak ki Aselsan‘la bu kadar yakından ilgileniyor olsun.

Yani Bengi Başer denen bu provokatör, hem tıp profesörü, hem ekonomist, hem siyasetçi, hem de savunma sanayi uzmanı mı oluyor?  Sizce de ilginç değil mi?

Siz hiç Rusya’da, S400 üreten fabrika Türklere satıldı diye devlete karşı yalan haber yapan tıp profesörü veya muhalefet duydunuz mu? Ya da sırf Putin’i devirmek için yapabilirler mi?

Böyle bir yalan haberi Rusya veya Amerika’da yaptığınızda, inanın sizi 15 dakikada bulurlar ve gereğini yaparlar.

İşte bu yüzden Türkiye’de de sırf iktidara zarar vermek adına yapılan böyle yalan propagandalara karşı ağır bir yaptırım gelmeli ki hem milli kurumlar hem de ekonomiye zarar verilmesin.

Ülkemizde bir taraftan siyasi uslubun bozulması, bir taraftan sosyal medyanın yozlaşmasından kaynaklı meydan o kadar boş kalmış ki, sırf mevcut iktidara düşürmek için yalan provokasyonuna (Türkiye’ye de zarar verme pahasına), siyasetçiler, milletvekilleri de ne yazık ki katılmış durumda.

Zamanında “Türkiye ile Iran savaşa girerse Türkiye’nin yanında değil İran’ın yanında yer alırım. Türk’e karşı savaş açarım.” diyen 25 ve 26. dönem CHP İstanbul Milletvekiliği |yapmış Eren Erdem bugün ne hikmetse Aselsan’a sahip çıkacağı tutmuş.

Türkiye niye SİHA üretiyor” diye bas bas mecliste bağıran yine bir diğer CHP milletvekili Özgür Özel, neden bir anda SİHA’lara radar, kamera üreten Aselsan’a ve füze üreten Roketsan‘a sahip çıkar oldu?

Onlar değil miydi  “bir damat SİHA üretecek, bir damat ekonomiyi yönetecek” diye mecliste bas bas bağıranlar.

Bir traji komik vaka da CHP’li Engin Özkoç.  

Kendisi dememiş miydi “Biz dostlarımızla beraber yürüyoruz. Bu dostlarımızı biraz açayım, bunlardan bir tanesi de HDP’dir.”

ASELSAN’ın ürettiği radarlara, HAVELSAN’ın ürettiği yazılımlarla ve ROKETSAN’ın ürettiği füzelere sahip SİHA’lar, Engin Özkoç’un ortaklarımız dediği PKK’lıları sınır ötesinde vururken Sizce Engin Özkoç neden ASELSAN’a sahip çıkma gereği görüyor?

Macaristan’dan tutun, Romanya’sına, Japonya’sından Afrika’sına varıncaya kadar bütün dünya devletlerinin temsilcileri, askeri heyetleri, uzmanları, bakanları, genelkurmay başkanları, İDEF 2021 fuarını gezerken, Türkiye’nin ana muhalefet partisine mensup yukarıda isimlerini yazdığım siyasiler bu kadar gurur duydukları bu firmaları neden bu zamana kadar hiç ziyarette bulunmadılar? Neden şimdi bir anda ASELSAN, ROKETSAN, HAVELSAN sevicisi oldular?

Ülkesi ile gurur duyan, 16 milyonu kucaklayan İBB başkanı Ekrem İmamoğlu İstanbul’da düzenlenen bu furarı neden bu zamana kadar hiç ziyaret etmedi? Ederse, bu firmaların başarılardan dolayı iktidara oy kaymasına sebep mi olur sizce?

Sezgin Tanrıkulu değil miydi İHA’lar Pkk yı vurunca rahatsız olan?

Siyaset üstü mesele olması gereken ama siyasete alet edilen bu firmalar şimdi ne oldu da bunların gündemi oldu dersiniz?

O gün bu haberi elbirliği ile Chp’ nin iğneci profesörü Aytunç Çıray’ına varıncaya kadar hepsi aynı dilden yaymaya neden başladılar?

Yazıma başlarken yazdığım ilk cümledeki KUKLACI kim?

Plan iki aşamalıydı.

Sırf iktidarı halkın nezdinde karalamak adına yapılan bu kara propaganda aslında çok önceden planlanmıştı.

  1. 30 Kasım 2021 de Chp lideri Kemal Kılıçdaroğlu ortada hiç böyle bir şey yokken parti genel kurulunda bir anda Türkiye’ye ziyareti kesinleşen BAE şeyhi Zayed’in Türk lirasının dolar karşısında değeri düşmesi ile ucuzladığını iddia ettiği Aselsan’ı satın almak için geldiği yalanını atmasıyla başladı.
  • 2. Evet, bu yalan, algı kokan haberi yazan ikinci olarak da  BLOOMBERG’di. Bloomberg öyle bir manşet atmıştı ki, aslında Aselsan’dan silah almak için görüşen BAE yetkililerini sanki Aselsan’ı satın alacaklar algısına çanak tutacak şekilde yazmıştı.

Daha sonra da Muhalefet ağız birliği edercesine Bloomberg’i referans göstererek sosyal medyada Aselsan satıldı propagandasına başlamışlardı.

Merak edip Bloomberg’in sahibini araştırdığımda ise, Türkiye’ye defalarca operasyon üstüne operasyon çeken bu haber kanalı ve televizyonu Litvanyalı Yahudi asıllı ailenin çocuğu olan Michael Bloomberg’di. (bkz. https://tr.wikipedia.org/wiki/Michael_Bloomberg )

Evet, gelelim gerçeklere.

ASELSAN’ın yüzde 74,2’si Türk Silahlı Kuvvetleri’ne, yüzde 25.8’i Türk milletine açıktır. Yani özel bir şirket değildir. Türk milletinin bağışlarıyla vergileriyle yıllar önce kurulmuştur. Ancak yıllar içinde hiçbir şey üretilmesine dış güçlerin elleriyle izin verilmemişti.

Belirli başarılara imza atan Mühendisleri de kaza süsü verilerek şehit edilmişti. Yıllarca sadece telsiz üretebilmiş, daha öteye geçememişti.

2002 senesinden sonra verilen mücadeleler ile bir araya getirilen 800 şirketimizin başında yer alan ASELSAN, tamamen koruma altına alınmıştır.. Hazine’nin bütün destekleri sağlanarak bugün Türkiye’nin Darpa‘sı  (bkz. https://tr.wikipedia.org/wiki/DARPA )haline getirilmiş dehşet ötesi bir kuruluştur.

Kısacası ASELSAN’ın satılması anayasal olarak bile mümkün değildir.

Kalın sağlıcakla..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Covid-19 bize hiç gelmedi?

Wuhan laboratuvar patronu “koronavirüs bizden gelmedi” diyor! Wuhan Viroloji Enstitüsü müdürü Yuan Zhiming, korona…

2028 Yılında Kim Cumhurbaşkanı Olacak?

Hiç fark ettirmeden birileri 2028 cumhurbaşkanlığı seçimlerine hazırlanıyor. Evet, 2028 nasıl bir…

Pandora Belgeleri

Ahmet Nur Çebi’den Pep Guardiola’ya, Angel Di Maria’dan Roberto Mancini’ye kadar spor camiasından tanınmış birçok isim listede.

Filistin İsrail savaşı

2020 yılında, pandeminin neden olduğu korku ve karamsarlıkla birlikte, geleceğin daha kötü…