2019 yılının son günlerinde Çin’in Hubei Eyaleti’ne bağlı Wuhan şehrinde hastaneye başvuran pnömoni vakalarında bir yoğunluk olduğu fark edilmişti. İlk vakalar, epidemiyolojik olarak Wuhan’daki bir hayvan pazarı ile ilişkiliydi. 27 Aralık 2019 tarihinde Wuhan’daki bir hastaneye ağır pnömoni tanısıyla üç hasta yatırılmıştı. İlk vaka, Wuhan’daki hayvan pazarında balık satıcısı olan 49 yaşında bir kadındı. Bu vakada hastalık, 23 Aralık 2019 tarihinde ateş, öksürük ve göğüste sıkışma hissiyle belirti vermişti. Dört gün sonra ateşi düşmüş ama öksürük ve nefes darlığı ise artmıştı ve Toraks BT’de pnömoni ile uyumlu bulgular görülmüştü. İkinci hasta, hayvan pazarından sıklıkla alışveriş yapan 61 yaşında bir erkekti. Bu vakada, ateş ve öksürük 20 Aralık 2019 tarihinde başlamıştı. Hasta bir hafta sonra solunum sıkıntısı ile hastaneye başvurmuştu. Hastanede ilk iki gün içinde giderek kötüleşmiş ve entübe edilerek mekanik ventilatöre bağlanmıştır.

Evet Covid-19 yani  korona virüsünün ilk ortaya çıkmasından bu zamana yaklaşık olarak dört ay geçti. Ben dahil ortaya bir çok komplo teorisi atanlar oldu. Herkes kendi bildikleriyle ve olan bitene bakarak  yorumlamaya anlamaya çalışıyordu ama hep eksik bir şeyler vardı. Taraflar birbirine karıştırılıyor, bazen İngiltere’deki Rothschild’ler ile Amerika daki Rockafelleri’in savaşı, bazen Amerika ile Çin in savaşı bazen de Globalciler ile Ulusalcıların savaşı deniyordu. Peki ya aslında bu savaş neydi, neyin savaşıydı?

Tamam bir el dünyadaki sistemi değiştiriyor. Tüm bildiğimiz sistemler sıfırlanacak. Global,dijital bir dünyaya adım atmak üzereyiz. Belki ulus devletler çökecek, belki de güçlenecek. Bilemiyoruz ama hep aklıma Abd başkanı Trump’un “görünmeyen düşmanla savaşıyoruz” diye attığı mesaj geliyor. Sizce Trump korona virüsünden mi bahsediyordu? Ayrıca  Donald Trump, Çin’den gelen itirazları ve kamuoyunda kendisinin ırkçı bir tavır sergilediği söylentilerinin dikkate almayarak, yeni tip koronavirüs için “Çin Virüsü” diyeceğini açıklamadı mı?

Korona virüsü Amerika’da geliştirilip Çin’e gönderildiği artık alenen söylenmekte. Peki ne amaçla gönderildi. Finans gücünü elinde tutan Küreselciler yani Rothschild ve ona bağlı aileler, virüsü Çin’e taşıyıp, daha sonra tüm dünyaya yayarak global bir kriz mi çıkartmak istediler. Bu kriz sayesinde ekonomik olarak zora giren büyük şirketlerin el değiştirmesi mi amaçlanıyordu. Çoğu şirketin, virüs çıkmadan önce Seo larının değişmesi de bu yüzden miydi? Böylelikle finansı elinde tutan küreselcilerin, dev markalara da sahip olarak dünyayı teslim mi almak istiyorlardı. İstedikleri dijital çağın tek dünya sistemini bu şekilde mi getireceklerdi?

Ya da derin Amerika’nın yani Trump’ı iktidara taşıyan Ulusalcıların virüsü Abd de geliştirip, Küreselcilerin Abd’ye karşı büyüttükleri Çin’in ekonomisini durdurarak Global dünya düzenine karşı zafer mi kazanmak istediler. Belki de Küreselciler  Derin Amerikanın planını ters çevirip virüsü  ABD’ye geri taşıdılar?

Ancak, her şey bittikten sonra korona virüsünün etkileri azalınca, televizyondan, internetten, cep telefonlarından bize ne pazarlayacaklarına bakarak tarafları anlayabiliriz gibi geliyor bana. Çünkü her geçen gün akıl yürüterek kurguladığımız cephelerin bir bir değiştiğini görünce kafayı yemek üzereyim.

Paylaşım Şartı:

Paylaşmak istediğiniz bir yazı, görsel vs. varsa, alakalı yazıya gidin ve yukarıdaki adres çubuğunda görülen linki kopyalayıp paylaşmak istediğiniz yere yapıştırın. Yani YALNIZCA LİNK PAYLAŞIMINA MÜSAADE EDİYORUZ. Ayrıca yazının başında “facebook” veya “twitter”ın sosyal medya paylaşım butonları var. O butonlara tıklayarak da paylaşılabilir. Başka türlüsüne hiçbir surette rızamız yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Bill Gates: Yapay Et Yesinler

Teknoloji milyarderi Bill Gates , iklim değişikliğine bir çözüm olarak “zengin ülkelerde” “sentetik sığır…

Bilim kurulu ne kadar maaş alıyor?

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele için oluşturulan Bilim Kurulu Üyeleri Ne…

Ve Küreselciler Tarım Arazilerini Sabote Etmeye Başladı!

Tarım alanlarında tırtıl istilası: Birçok ürün tehlike altında Trakya ve Marmara Bölgesi’ndeki…

Rothschild Rockefeller savaşı

Bizler her gün işe, okula, tatile … vs. gideriz. Gündelik işlerimizi yaparken,…