HİSAR-O Hava Savunma Füze Sistemi

Bangladeş Savunma Kuvvetleri, Orta Menzilli Karadan Havaya Füze (MRSAM) sistemini tedarik etmek için değerlendirme sürecine giriyor. İhaleye katılanlar arasında, HİSAR-O da dahil olmak üzere ASELSAN ve Roketsan yer alıyor.

SavunmaSanayist.com’un bildirdiğine göre, Bangladeş Silahlı Kuvvetleri, uzun zamandır ihtiyaçlarını karşılamak için MRSAM sistemi tedarikinin değerlendirilmesine hazırlanıyor. Bangladeş Genelkurmay Başkanlığı, potansiyel tedarikçiler için “Bangladeş Ordusu İçin Orta Menzilli Karadan Havaya Füze Değerlendirmesi” başlıklı resmi bir belge yayınladı ve ilgili dokümanların 10 Eylül tarihine kadar belirtilen adrese gönderilmesini talep etti. Bangladeş medyasına göre, LY-80E, FM-3000, HİSAR-O, Sky Dragon 50 ve FK-3 sistemleri, söz konusu ihtiyacı karşılamak için en öne çıkan seçenekler arasında yer alıyor. Bangladeş Savunma Kuvvetleri, Çin Halk Cumhuriyeti ile sıkı savunma sanayii ilişkilerine sahip olduğu biliniyor.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı projesi olarak ASELSAN-ROKETSAN iş birliğinde yerli ve milli olarak geliştirilen HİSAR O+ Hava Savunma Füze Sistemi kullanıma hazır hale getirildi.

Teknik bilgi için HİSAR

Kaynak

Yorum
Bir cevap yazın
Şunlar da hoşunuza gidebilir

Türkiye’deki Orman yangınları

2021 yılında ülkenin dört bir yanında hemen hemen aynı anda çıkan/çıkarılan orman…

Bir İhanet Belgesi “Aselsan 1919 Cep Telefonu”

Cep telefonu Türkiye’de ilk kez dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel tarafından 1993 yılında…

Asgari ücret 4000TL Üzerinde Olabilir, EYT Çıkacak mı?

Milyonlarca vatandaş tarafından merakla beklenen asgari ücret, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ve 3600 ek gösterge ile ilgili son gelişmeler ney?

Türkiye ‘nin ilk yerli Kovid-19 Aşısı TURKOVAC ‘ın seri üretimine başlandı

Türkiye’nin ilk yerli Kovid-19 aşısı TURKOVAC, bugün gerçekleşen tören ile seri üretime…