HİSAR-O Hava Savunma Füze Sistemi

Bangladeş Savunma Kuvvetleri, Orta Menzilli Karadan Havaya Füze (MRSAM) sistemini tedarik etmek için değerlendirme sürecine giriyor. İhaleye katılanlar arasında, HİSAR-O da dahil olmak üzere ASELSAN ve Roketsan yer alıyor.

SavunmaSanayist.com’un bildirdiğine göre, Bangladeş Silahlı Kuvvetleri, uzun zamandır ihtiyaçlarını karşılamak için MRSAM sistemi tedarikinin değerlendirilmesine hazırlanıyor. Bangladeş Genelkurmay Başkanlığı, potansiyel tedarikçiler için “Bangladeş Ordusu İçin Orta Menzilli Karadan Havaya Füze Değerlendirmesi” başlıklı resmi bir belge yayınladı ve ilgili dokümanların 10 Eylül tarihine kadar belirtilen adrese gönderilmesini talep etti. Bangladeş medyasına göre, LY-80E, FM-3000, HİSAR-O, Sky Dragon 50 ve FK-3 sistemleri, söz konusu ihtiyacı karşılamak için en öne çıkan seçenekler arasında yer alıyor. Bangladeş Savunma Kuvvetleri, Çin Halk Cumhuriyeti ile sıkı savunma sanayii ilişkilerine sahip olduğu biliniyor.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı projesi olarak ASELSAN-ROKETSAN iş birliğinde yerli ve milli olarak geliştirilen HİSAR O+ Hava Savunma Füze Sistemi kullanıma hazır hale getirildi.

Teknik bilgi için HİSAR

Kaynak

Yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir

DSÖ’yü kim yönetiyor 1.bölüm

Tüm dünyayı saran korona virüs korkusu bir suçlu arayışını da beraberinde getirdi.…

Kim Bu “Dünyayı Yöneten” Aileler?

Sermayeyi elinde tutan bu bir avuç azınlık çete, bu güç kim, kimler ve amaçları ney?

Robot Süpürgeler: Gizli Gözler ve Tehlikeli Planlar

Mahremiyet, insanlar için son derece önemli bir kavramdır ve kimse evlerinin mahremiyetinin ihlal edilmesini kabul etmek istemez, özellikle de toplumumuzda.

Ve Küreselciler Tarım Arazilerini Sabote Etmeye Başladı!

Tarım alanlarında tırtıl istilası: Birçok ürün tehlike altında Trakya ve Marmara Bölgesi’ndeki…