Çin’de ailelerin 3 çocuk sahibi olmasına izin veren yasa değişikliğinin kabul edildiği bildirildi.

HONG KONG, 15 Mayıs (Reuters) – Çin, yetkililerin ülkedeki azalan doğum oranını artırmaya yönelik son hamlesi olan, dostane bir çocuk doğurma ortamını teşvik etmek için “yeni dönem” bir evlilik ve çocuk doğurma kültürü yaratmak amacıyla 20’den fazla şehirde pilot projeler başlatacak. oran.

Devlet destekli Global Times’ın Pazartesi günü bildirdiğine göre, hükümetin nüfus ve doğurganlık önlemlerini uygulayan ulusal bir kurum olan Çin Aile Planlaması Derneği, kadınları evlenmeye ve çocuk sahibi olmaya teşvik edecek projeleri başlatacak.

Projelerin odak noktasının evlenmeyi teşvik etmek, uygun yaşta çocuk sahibi olmak, ebeveynleri çocuk yetiştirme sorumluluklarını paylaşmaya teşvik etmek ve yüksek “gelinlik paraları” ile diğer modası geçmiş gelenekleri azaltmak olduğunu söyledi.

Pilot uygulamaya dahil olan şehirler arasında Çin’in Hebei eyaletindeki üretim merkezi Guangzhou ve Handan yer alıyor. Times, derneğin geçen yıl Pekin de dahil olmak üzere 20 şehirde projeler başlattığını bildirdi.

Projeler, vergi teşvikleri, konut sübvansiyonları ve üçüncü bir çocuk sahibi olmak için ücretsiz veya sübvansiyonlu eğitim de dahil olmak üzere Çin eyaletlerinin insanları çocuk sahibi olmaya teşvik etmek için uygulamaya koyduğu bir dizi önlemin ortasında geliyor.

Çin, 1980’den 2015’e kadar katı bir tek çocuk politikası uyguladı – Hindistan’ın dünyanın en kalabalık ülkesi olmasına izin veren demografik zorluklarının çoğunun kökü. Sınır o zamandan beri üç çocuğa yükseltildi.

Çin’in altmış yıldaki ilk nüfus düşüşü ve hızla yaşlanmasından endişe duyan hükümetin siyasi danışmanları , Mart ayında bekar ve bekar kadınların ülkenin doğurganlık oranını artırmak için diğer hizmetlerin yanı sıra yumurta dondurma ve IVF tedavisine erişmesini önerdi.

Pek çok kadın, çocuk bakımı masrafları ve kariyerlerini durdurmak zorunda kalmaları nedeniyle daha fazla çocuk sahibi olmayı veya hiç çocuk sahibi olmayı erteledi.

Bir cevap yazın
Şunlar da hoşunuza gidebilir

T625 “Gökbey” Çok Maksatlı Helikopteri Malezya’da Üretilecek mi?

Geçen yıl Kuala Lumpur’daki DSA 2022 fuarına katılan Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TAI) Başkanı Prof. Temel Kotil, yerel medyaya T625 “Gökbey” helikopterinin Malezya’da kurulacağını ve bu, Türkiye dışında ilk kez bir tesis olacağını söyledi.

Milli İstihbarat Teşkilatı’ndan (MİT) MOSSAD’a son darbe!

Milli İstihbarat Teşkilatı ve MOSSAD arasında gerçekleşen son operasyon, yabancı istihbarat servislerini korkuttu.

Sızan ABD gizli belgeleri hakkında bilmeniz gerekenler

Son yılların en ciddi iç istihbarat ihlali olabilir. Son derece gizli birkaç…

14 Mayıs 2023 Artık Final!

Para oyunlar ile Erdoğan’ı deviremeyeceklerini anlayan batı bu seferde Türkiye’de muhalefeti destekleyip Erdoğan düşmanlığı üzerinden aslı astarı olmayan yalanlarla Erdoğan’a darbe yapmaya çalışıyorlar.