Türkiye, 14 Mayıs’ta rekor bir katılımla sandık başına giderek tercihini yaptı. Başkan Recep Tayyip Erdoğan oyların yüzde 49.50’sini, diğer cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ise oyların yüzde 44.89’unu aldı. Kılıçdaroğlu’ndan 3 milyona yakın fazla oy alan Erdoğan’ın kıl payı bir farkla seçimi 2. tura bırakması muhalefeti bozguna uğratırken, terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı oluşan tablo sonrası tehditler savurdu.

“BU GİDİŞAT DARBE DAHİL HER ŞEYE AÇIKTIR”

Yedili masanın adayı Kılıçdaroğlu’nun tutuklu teröristlere “özgürlük” vadettiği HDP’li bir vekil (yeni adıyla YSP), 2. turun Erdoğan’ın üstünlüğüyle sonuçlanmasının ‘askeri darbeye’ yol açacağı mesajını gönderdi.

Bugün, PKK’nın propoganda aygıtı Mezopotamya Ajansı’na çıkan HDP Antalya Milletvekili Kemal Bülbül, “Bu gidişat darbe dahil, her şeye açıktır.” ifadelerini kullandı.

Bülbül’ün alçak tehditlerinin devamı şöyle:

“Bu sistem her şeye açıktır. Bizim toplumumuz bilgedir aydındır, siyasete katılır, gündemi izler siyaseti sadece seçmen olarak takip etmez. Bu gidişat darbe dahil, her şeye açıktır. Bizim duruşumuzu belirtmemiz lazım. Partimizde yeni bir organizasyon AK Parti’nin seçilmemesine dair şeyler yapmamız lazım.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Ali Babacan kim?

Fehmi Koru’nun kardeşi Ali Naci Koru’nun eşi Canan Koru, Abdullah Gül’ün eşi Hayrünnisa Gül ile kardeş çocukları. Fehmi Koru’nun karısı, Ali Babacan’ın halası olur. Ali Babacan’ın halası, Yahudilerin mezarlığı, Bülbülderesi mezarlığına defnedilmiştir.

Mahmud Abbas: Ermeniler bu toprakların tuzudur(!)

Filistin Cumhurbaşkanı Mahmud Abbas, eski Ermeni takvimine göre 18 Ocak’ta kutlanan Noel…

Erdoğan yeniden Cumhurbaşkanı seçildi!

Türkiye genelinde sandıkların yüzde 99,7’Si açıldı. Resmi olmayan sonuçlara göre, oyların yüzde…

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Küresel oyuna çomak. Tahıl koridoru için tarihi imza atıldı:

Rusya-Ukrayna savaşı ile ağırlaşan uluslararası gıda krizinin hafifletilebileceğine dair umutları Erdoğan sayesinde…