Litvanyalılar, Ukrayna ordusunun Rus güçlerini hedef almak için Türkiye’nin Bayraktar insansız hava aracını satın alması için sadece üç gün içinde milyonlar bağışladı.

Yüzlerce Litvanyalı, daha önce Moskova’nın yönetimi altındaki bir dost ülke ile dayanışma gösterisi olarak Rusya’ya karşı savaşında Ukrayna için gelişmiş bir askeri insansız hava aracı satın almak için bir bağış kampanyasına katkıda bulundu.

2,8 milyonluk bir ülke olan Litvanya’da, Türkiye’den bir Bayraktar TB2 insansız hava aracının satın alınmasını finanse etmek için büyük ölçüde küçük miktarlarda 5 milyon avroluk (5,4 milyon dolar) hedef sadece üç buçuk günde yükseltildi.

Litvanyalı bir internet yayıncısı olan Laisves TV, bağış toplama kampanyasını başlattı.

“Bu savaş başlamadan önce hiçbirimiz silah alacağımızı düşünmüyorduk. Ama artık normal bir şey. Geçen hafta çabalar başlar başlamaz 100 avro gönderen 32 yaşındaki Agne Belickaite, dünyanın daha iyi olması için bir şeyler yapılması gerektiğini söyledi.

Bir süredir Ukrayna’ya silah satın almak için bağış yapıyorum ve bunu zafere kadar yapacağım” dedi ve kısmen Rusya’nın Litvanya’ya saldırabileceği korkusuyla motive olduğunu da sözlerine ekledi.

“Dünyanın en büyük ülkelerinin hükümetleri durmadan müzakere ederken… Litvanya toplumu basitçe bir araya geliyor.”

Yorum
Bir cevap yazın
Şunlar da hoşunuza gidebilir

Eren Erdem, CHP MYK üyesi yapıldı.

Devlet FETÖ’nün Zaman gazetesine operasyon çektiği zaman Eren Erdem FETÖ’ye destek çıktı, hem de MİT tırları kumpasının görüntülerini basına sızdıran Enis Berberoğlu ve FETÖ’nün medya sorumlusu Ekrem Dumanlı ile birlikte.

COVID-19 ile Dornaz Alfa İlacının Bilimsel İlişkisi?

Gelin Size bu işi en başından  ve anlayabileceğiniz şekilde anlatayım arkadaşlar. Dornaz…

Devletle Oyun Olmaz!

Plan içinde plan, oyun içinde oyun. Doların bir anda çakılmasıyla birlikte dünyanın…

BioNTech Aşısı Hakkında Bilinmeyenler

BioNTech Aşısı Hakkında Bilinmeyen gerçekler, Uğur Şahin – Özlem Şahin, mRNA, pfizer, covid-19,