Yerli üretim Togg için “Benim o kadar param yok. Kocama bir sorayım bakalım, onun alacak durumu var mı? Varsa alırız.” diyen Meral Akşener’in makam aracının fiyatının yaklaşık 10 milyona olduğu ortaya çıktı.

Türkiye’nin uzun yıllar hayalini kurduğu yerli otomobil TOGG 29 Ekim itibariyle fabrikasının çalışmaya başlamasının ardından üretime geçti. Geçtiğimiz günlerde ön satış talebi açılan TOGG’a 180 bin kişi başvurunca otomobil sahibi olmaya hak kazananlar çekilişle belirlendi. 30 Mart tarihinde TOGG‘a sahip olacak ilk isimler açıklandı. Bakanlıklara makam aracı olarak teslim edilen TOGG‘lar Mayıs ayı başı itibariyle de vatandaşlara teslim edilmeye başlanacak. 

“BENİM O KADAR PARAM YOK”

Satış fiyatı 953 bin TL olarak açıklanan TOGG için geçtiğimiz gün İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener‘e de katıldığı br canlı yayında bir soru yöneltildi. Akşener, “Togg satın alacak mısınız?” sorusuna Akşener, “Benim o kadar param yok. Kocama bir sorayım bakalım, onun alacak durumu var mı? Varsa alırız.” şeklinde cevap verdi.

MAKAM ARACININ DEĞERİ YAKLAŞIK 10 MİLYON

TOGG için ‘Param yok’ diyen Akşener’in mevcutta kullandığı makam aracının değeri dudak uçuklattı. Akşener, makam aracı olarak Audı A8 Long kullanıyor. 953 bin liralık TOGG için ‘Param yok’ diyen Akşener’in aracının mecut piyasadaki değerinin 10 milyon liraya yakın olduğu belirlendi. 

ÖZEL UÇAK YALANI ORTAYA ÇIKMIŞTI

Akşener’in geçmişte de ‘TOGG alacak param yok’ çıkışına benzer yaptığı algı oyunlarının yalan olduğu tespit edilmişti. 10 Haziran 2018’de “Biz özel uçaklarla uçmuyoruz. Sözüm söz iktidara geldiğimde hepsini satacağım. Bunları da bana hatırlatın” dedikten sonra her fırsatta görüşmelerine özel jetlerle gittiği belirlenmişti.

Sabah Gazetesi’nden Muhammed Uzun‘un haberine göre, Akşener’in 2021 yılında sadece 1 ay içerisinde 16 kez özel uçakla seyahat ettiği ortaya çıktı.

İşte Akşener’in özel uçak seyahatleri;

20 Mayıs 2021: Ankara-Trabzon, Trabzon-İstanbul Atatürk, İstanbul Atatürk-Ankara
31 Mayıs 2021: Ankara-Hatay, Hatay- Ankara
17 Haziran 2021: Ankara-Iğdır, Iğdır-İstanbul Atatürk, İstanbul Atatürk-Ankara
24 Haziran2021: Ankara-Trabzon, Trabzon-Ankara
28 Haziran 2021 : Ankara-Bodrum, Bodrum-Dalaman, Dalaman-Ankara
5 Temmuz 2021: Ankara-İstanbul Atatürk, İstanbul Atatürk-Malatya, Malatya-Ankara

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Ali Babacan kim?

Fehmi Koru’nun kardeşi Ali Naci Koru’nun eşi Canan Koru, Abdullah Gül’ün eşi Hayrünnisa Gül ile kardeş çocukları. Fehmi Koru’nun karısı, Ali Babacan’ın halası olur. Ali Babacan’ın halası, Yahudilerin mezarlığı, Bülbülderesi mezarlığına defnedilmiştir.

CHP’nin Twitter’daki TROLL hesaplarını açıklıyorum.!!

CHP’nin Twitter’daki troll ordusu, partinin sosyal medya platformlarındaki etkinliğini arttırıp, yanlış bilgilerle…

Erdoğan yeniden Cumhurbaşkanı seçildi!

Türkiye genelinde sandıkların yüzde 99,7’Si açıldı. Resmi olmayan sonuçlara göre, oyların yüzde…

Eren Erdem, CHP MYK üyesi yapıldı.

Devlet FETÖ’nün Zaman gazetesine operasyon çektiği zaman Eren Erdem FETÖ’ye destek çıktı, hem de MİT tırları kumpasının görüntülerini basına sızdıran Enis Berberoğlu ve FETÖ’nün medya sorumlusu Ekrem Dumanlı ile birlikte.