İsrail işgal güçleri, Kudüs merkezli saldırılarını sürdürüyor. Kudüs’ü Yahudileştirme ve Mescid-i Aksa’yı işgal faaliyetlerini artıran İsrail, diğer yandan Golan-Suveyda-Tedif-Deyr ez-Zor ve Haseke hattında korsan koridor inşa etmeye çalışıyor. Kudüs’te yaşanan olaylar aslında bu koridorda gerçekleştirilen planın perdelenmesi amacından başka bir şey değil.
 


Güney sınırımızda Iraktaki Terör örgütü PKK operasyonları ile  Suriye deki YPG’ yi legalleştirip bu iki koridoru birleştirerek içine Kuzey Irak’ta Irak kürt bölgesel yönetimini de aralarına alarak oluşturmak istedikleri Kürt koridorunu   Türkiye sınırından Akdeniz’e indirme hayalinin Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Fırat Kalkanı,  Zeytin dalı,  Barış pınarı gibi operasyonları ile sona ermesinin akabinde uygulamaya konulan proje, aynı zamanda İsrail’in güney koridorundan Fırat-Dicle arasındaki “Vadedilmiş Topraklar”a ulaşması anlamına geliyor.  

İsrail bu bölgede iç karışıklığı körüklemek ve YPG güçlerine istihbarat vermek için MOSSAD’a  (İsrail ulusal istihbarat teşkilatı) 4 ayrı bölgede karargâh kurdu.

Bölgeyi Boşaltma Operasyonları

İsrail’in bu hedef dahilinde iki buçuk milyon Suriyelinin bölgeden çıkarılması için Suriye devlet başkanı Beşar Esat ile irtibatta geçip, yerleşim yerlerine saldırıları bizzat planlamıştı. Görünürde Deaş ile savaşma bahanesiyle hem YPG ye hem de Suriye rejimine karşılıklı istihbaratla destek veren Mossad’ın, PKK-İsrail koridoru planı Türkiye’nin, Afrin, Fırat Kalkanı, Tel Abyad ve Resülayn operasyonları sebebiyle iptal edildi.

O dönem Haseke, Kamışlı, Aynel Araba, Tel Abyad, Resülayn, Cerablus, Afrin, Hırbıt el Cuz, Gımam kıyı şeridinden Akdeniz’e PKK’yı indirme hesabı yapılmıştı. Ancak PKK’yı denize indirme gibi gösterilen olayın arka planında İsrail’i “Vadedilmiş Topraklar; Arzı Mevud sahasına taşıma emeli yatıyordu.

Mossada Ait Dört Operasyon Merkezi

Tabi ki de İsrail vadedilmiş topraklara yerleşerek  Türkiye’ye komşu olma hayali Türkiye’nin millî güvenliği açısından PKK’dan çok daha büyük bir tehdittir.

 Şu an Türkiye sınırına sıfır noktadaki Rimeylan, Kamışlı, Malikiye ve Amude’de MOSSAD’a ait noktalar var. Haseke’nin Müfti mahallesinde dört katlı bir binayı ana karargâh olarak kullanılıyor. Lojistik üs olarak da Haseke güneyinde yer alan Şeddadi ilçesini seçilmiş durumda; Mukayyem Bulgari denilen yer tamamen MOSSAD’a tahsis edildi. İlçe merkezinde ise İstirahat el Vezir ismi verilen ve rejim döneminde Suriyeli bakanların istirahati için yapılan konukevi yine MOSSAD ajanlarına verildi. Ayrıca Kamışlı’da sınıra çok yakın bir noktada bulunan el Kaddur mahallesinde üç ev, İsrail ajanları tarafından kullanılıyor.

MOSSAD KARARGAHLARININ OLDUĞU BÖLGELER

MOSSAD ajanları bölgede çoğunlukla kendilerini petrol mühendisi olarak tanıtıyorlar.

Son zamanlarda PKK bölgelerine çok sayıda İsrail ürünü getiriliyor. İsrail bu alanlara askerî ekipman yanında beyaz eşya, telsiz, cep telefonları ve gıda ürünleri taşıyor. Bu sevkiyata en son Çin menşeili Corona Virüs aşısı da eklendi.

İsrail Ürdün Irak Suriye sınırında aynı amaç için yapılanmaya devam ediyor.

Tel Aviv’den Haseke’ye ulaşacak İsrail koridoru için Süveyda ili ilk basamak. Burada nüfusun tamamına yakını Dürzi ve büyük oranda İsrail’le anlaşmış halk bulunuyor.

 İkinci aşama ise Süveyda’dan Ürdün sınırında koalisyon üssü olan Tenef bulunuyor. El Tanef hem Ürdün hem de Irak ve Suriye sınırlarında oldukça kritik bir nokta. İsrail’in güneyade açmak istediği korsan koridorun ikinci merhalesi Süveyda-Tenef bağlantısını sağlamak. Ardından Tenef-Deyr ez-Zor güzergâhı kalıyor ki; bu konuda İsrail-ABD ve Rusya anlaştı. Ruslar büyük bölümü çöl olan alanın İsrail’e tahsis edilmesi konusunda taahhütte bulundu. Karşılığında ise çok büyük uranyum, fosfat, gaz ve petrol potansiyeline sahip Humus’un Palmira ve çevresindeki yerleşkelerini aldılar.

AKKA’DAN HASEKE’YE LOJİSTİK HAT

İsrail’in PKK yı  kullanarak bölgeye yerleşme ve Vadedilmiş Topraklar idealini gerçekleştirme projesinde Rusya ile birlikte ABD öncülüğünde kurulan koalisyonun da önemli rolü var. Rusya muhalifleri bahane ederek yüz binlerce Suriyeli sivili ülke dışına attı. ABD liderliğindeki koalisyon ise DEAŞ’ı gerekçe göstererek girdikleri kuzey ve doğu bölgelerini talan etti, orada yaşayan insanları katletti ve sağ kalanları göçmen statüsüne sokarak bölgeden uzaklaştırdı.. Sonrasında tatbike başlanan İsrail-PKK koridorunda El Tenef bölgesi çok büyük önem taşıyor. Tenef’te ABD ve koalisyon güçleri var. İsrail, Türkiye’nin PKK bölgelerine Irak’tan açılan Semelka lojistik hattını kapatması ihtimaline karşı Ürdün’ün Akka kentinden Haseke’ye sevkiyat güzergâhı oluşturmaya çalışıyor. İsrail , Rejim ve İran’ı bu konuda tehdit olarak görmüyor. En büyük teminatları da çöl bölgesinde konuşlu durumdaki Rusya.

Şimdi DEAŞ’a  bölgeyi  hareketlendirme enri veren  MOSSAD deaşa müdahelenin bahane olması için elinden geleni yapmaktadır..

Büyük İsrail için Aşamalar

İsrail’in işgal ve terör koridoru toplamda 630 kilometre uzunluğa sahip. İlk adım olan Süveyda-Tenef arası 140 kilometre. Tenef-Haseke ise 400 kilometre mesafede. Bunun 80 kilometrelik kısmı ise Golan-Süveyda periyodu. Tel Aviv yönetimi bu planı aşamalar hâlinde tatbik ediyor. Golan-Süveyda ayağına bitmiş gözü ile bakıyorlar. Tenef’i de kendilerinin addediyorlar. Şimdi öncelikle Tenef-Deyr ez-Zor bağlantısını kurmaya çalışacaklar.’

Bu kirli plan Devletimiz tarafından İyi okunmalı

İsrail’in bölgeye yerleşmesi durumunda ilk katledeceği kitle bölgede kalan Kürtler olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Türkiye ‘nin ilk yerli Kovid-19 Aşısı TURKOVAC ‘ın seri üretimine başlandı

Türkiye’nin ilk yerli Kovid-19 aşısı TURKOVAC, bugün gerçekleşen tören ile seri üretime…

Zengezur Bölgesindeki Terör Tehdidi ve Bölgesel Endişeler

Zengezur’da neler oluyor? Buradaki terör kamplarını hangi ülkeler destekliyor? Burada oluşan yeni…

Milli Muharip Uçak’ın ismi “KAAN” olarak açıklandı

Türkiye’nin yerli ve milli savaş uçağı Milli Muharip Uçak’ın (#MMU) adı “Kaan”…

Hiç mi merak etmiyorsunuz

  Bütün bildiklerimizi paylaşmaya hazırız. Siz ne merak ediyorsunuz? Lütfen bize soru…